Rumieńce

rumience-poczatek wpisu

Muszę przyznać, że tworzenie memów i tapet sprawia mi niezwykłą przyjemność. Ten rok jest w ogóle dla mnie bardzo przełomowy. Postanowiłam rozwijać się w graficznym kierunku i chyba po raz pierwszy w życiu czuję, że jest to dla mnie dobry kierunek działań. Taki wiecie, z serca, w pełni satysfakcjonujący i powodujący rumieńce na policzkach.

Zakochałam się również w kaligrafowaniu (czyli ręcznym pisaniu) i co i rusz odnajduję wspaniałych artystów, którzy imają się tej pięknej sztuki. Absolutnie skradł moje serce pan Dexa Muamar (jego profil na Instagramie) – myśli zawarte w dziełach, jakie tworzy są cudowne! Koniecznie zajrzyjcie! Kolejnym przykładem prac rozmaitych twórców może być profil o pięknej nazwie „Type matters” („Pismo ma znaczenie”) :) Taki styl pisania nadaje słowu nową jakość, nie uważacie?

A co w Polsce? Z szybkich eksploracji polskiego rynku: odnalazłam panią Ewę Landowską, o której ostatnio było głośno, bo skaligrafowała w całości Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Ewa organizuje warsztaty kaligrafii w Polsce (głównie w Krakowie) oraz wyjazdowe do Włoch (klimatycznie, bo w klasztorze)! A w dodatku śpiewa. Coś pięknego :) Czuję, że znalazłam bratnią duszę. Niedługo ukaże się pierwsza w Polsce publikacja na temat kaligrafii, której jest współautorką. Czekam z niecierpliwością! Tymczasem próbuję swoich sił, kaligrafując z samouczkiem kaligrafii, a w niedługich planach zamierzam się wybrać na warsztaty kaligrafii w Warszawie. Może ktoś chętny dołączyć? :)

I wiecie co? Ja też tak chcę! Chcę być jedną z tych wspaniałych kreatywnych osób! I połączyć wszystko razem – obraz/grafikę/kaligrafię z mądrymi i pomocnymi tekstami. A jak to wszystko będzie wyglądało, o tym mam nadzieję i Wy i ja dowiadywać się będziecie w niedługim czasie. (Dobra Barbara, słowo się rzekło, publicznie się przyznałaś, odwrotu nie ma! ;)).

Z rumieńcami na policzkach przesyła milion uśmiechów,

Wasza Basia (bo ponoć mówią „nasza Basia” na mieście :D).

Psssst! Jeśli jeszcze nie zaglądaliście, w tapetach znalazły się wiosenne inspiracje :) Zapraszam do zerknięcia, a jeśli się spodoba to i do pobrania, aco ;) Ciekawe czy tapeta „To, co najcenniejsze” przebije ilością pobrań Supermana (która to ma już 58 ściągnięć!) ;) Zapraszam tu: klik.