Nowe możliwości

2

Zostałam natchniona pozytywną energią po obejrzeniu filmu dokumentalnego „Życie bez rąk”. Film opowiadał historię Bretta Nielsena, który urodził się bez rąk, co było skutkiem brania przez jego mamę w trakcie ciąży leku zawierającego Talidomid, stosowanego przez ciężarne kobiety w latach 50-tych. Brett był jedną z 10 tysięcy „ofiar” tego leku, który powodował uszkodzenia płodu, takie jak brak kończyn czy nienaturalne proporcje ciała.

Spokój. Równowaga. Mądrość życiowa. Radość. Po obejrzeniu tego dokumentu, najchętniej wskoczyłabym w samolot i poleciała do tego człowieka, żeby z nim sobie posiedzieć, pogadać i po prostu pobyć.

On sam stwierdza, że miał w życiu dużo szczęścia. Rodzina go całkowicie akceptowała, a mama traktowała jak pozostałe dzieci, bez praktycznie żadnej taryfy ulgowej. To ona miała na niego największy wpływ w rozwoju osobowości. Robiła to tak mądrze! Zabierała go wszędzie ze sobą, na zakupy, na spacery, tak aby mógł już jako malec przyzwyczaić się do ludzkich spojrzeń i nieprzychylnych komentarzy. I pewnie niejednokrotnie go to bolało. Musiało boleć. Jednak dzięki temu, że nie był nigdy trzymany w kloszu – nauczył się z tym dziwnym uczuciem żyć i przerodził je w coś ważniejszego – w siłę swojego charakteru.

Brett poradził sobie w życiu. Ma dwójkę wspaniałych dzieci, partnerkę życiową, piękny dom, tworzy muzykę i sam gra na pianinie, wykorzystując do tego palce u stóp. I buduje dom dla swojego taty. Jest człowiekiem spełnionym. Jego marzenia o posiadaniu rodziny, psa i domu z pięknym widokiem spełniły się. Pogodzony z tym, co otrzymał, realizuje się w pełni! Motto na jego stronie brzmi: „Nie jest ważne, co przydarzy Ci się w życiu – ważne jest to, jak się z tym zmierzysz”.

Takich życiowych postaw, jakie przedstawia Brett, można by mnożyć. Znany wszystkim Nick Vujicic nasuwa się na myśl od razu. Znamy takie osoby, spotkaliśmy je w swoim życiu. Najpiękniejszą naukę, jaką możemy od nich wyciągnąć jest to, że ograniczenia, z którymi musieli sobie poradzić automatycznie zmusiły ich do szukania nowych możliwości. Stworzyły im przestrzeń do kombinowania i wymyślania zupełnie nowych sposobów radzenia sobie w życiu. Do potwierdzania, że nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.

Chciałam Wam przekazać właśnie tą jedną myśl, która po obejrzeniu filmu zajaśniała w mojej głowie:

nie-narzekaj_basiawnukPobierz: [download id=”6556″]

Ściskam Was!

Basia – życiowa kombinatorka ;)

Post navigation