Drogi

nieidealny-Swiety_basiawnuk

Przysiadłam na kamieniu, aby skrzętnie zapisać cztery bardzo ważne słowa. Symbolizują one drogi, po których chcę kroczyć. Kroczyć – to słowo kojarzy mi się z pełną świadomością wykonywanych ruchów. Ruszajmy, nie ma co czekać.

Obierzmy pierwszą drogę, a jest nią RÓWNOWAGA. Przeczuwam, że każdy z nas chciałby ją osiągnąć. Chodzi o rozsądek i taką mądrość, dzięki którym będę dzieliła czas na pracę i czas na odpoczynek. Gdy nie będę przedkładać pierwszego nad drugie – co doprowadziłoby mnie do pracoholizmu i utraty zdrowia, ani drugiego nad pierwsze – co niechybnie wpędziłoby w lenistwo. To także równowaga emocjonalna i duchowa, poprzez dążenie do większego skupienia i samokontroli nad swoimi emocjami i pragnieniami.

Jakże byłby piękny również balans między dążeniem do nadawania sensu moim czynnościom i sytuacjom, a zrozumieniem że czasem warto coś odpuścić, żeby dać pole działania Bogu/losowi – żeby to On właśnie nadał sens, kiedy ja nie jestem go w stanie nadać!

Druga droga jest ukryta pod pięknym słowem – POKORA. Pokora we wszystkim co czynię. Chciałabym mieć cierpliwość w działaniach, zwłaszcza wtedy gdy napotykam na przeciwności. Mieć ufność, że podołam wszystkiemu, i spokój gdy coś nie idzie po mojej myśli – być otwartym na nagłe, niespodziewane zmiany.

Chciałabym, aby pokora – jak żarówka – zaświecała mi się w głowie za każdym razem, gdy myśli będą mnie ciągnąć do wywyższania się nad drugimi. Chciałabym się jej uczyć, aby dążyć do świętości. Tej takiej małej, cichej, o której nikt nie usłyszy, takiej która mnie w środku buduje i będzie największym darem i skarbem. Taka świętość po ludzku, NIEIDEALNA!

Skręćmy w prawo. Widzisz znak „PASJA”? Niedawno przechodziłam kryzys związany częściowo z moimi działaniami artystycznymi. Zastanawiałam się jak poszerzyć swoje grono odbiorców. Zostałam omotana cyferkami. Cyferki, cyferki, wszędzie te cyferki, żeby było ich jak najwięcej. Na ratunek przyszła przyjaciółka, która skierowała moje myśli na coś, co zdaje się trochę traciłam z pola widzenia, skupiając się na liczbach – PASJĘ. To ona powinna być stawiana przed jakimikolwiek zyskami i być największą motywacją do działań. Spójrz – pokora i pasja tworzą duet idealny, dzięki któremu dzieją się cuda!

Ostatnią drogą, jaką chcę widzieć na horyzoncie jest ścieżka mądrej REALIZACJI. Wiara w swój cel. Robienie czegoś z miłości i wciąż na nowo, inaczej, z różnych perspektyw, korzystając z różnych rozwiązań, kreatywnie. Tak jak zmieniający się pejzaż podczas podróży – chcę obserwować, zachwycać się, podpatrywać, szukać pomysłów w mijanych po drodze miejscach. Realizując plany i marzenia krok po kroku, chcę odnaleźć swoje miejsce w świecie, robiąc coś pożytecznego dla innych.

Wszystkie zaś powyższe drogi otula swoim ciepłem słowo WDZIĘCZNOŚĆ. Być może nawet jest ona najlepszym kluczem do tego, żeby te drogi z powodzeniem pokonywać!

Bo NIE MA RÓWNOWAGI, JEŚLI NIE JESTEŚMY WDZIĘCZNI ZA KAŻDĄ MINUTĘ, jaka nam jest dana, za zdrowie jakie mamy, lub nawet za cierpienia, których doświadczamy i które nas budują.

NIE MA W NAS POKORY, JEŚLI NIE JESTEŚMY WDZIĘCZNI ZA WSZYSTKO CO NAS OTACZA, za najmniejsze rzeczy, które przynoszą nam radość.

NIE MA W NAS PRAWDZIWEJ PASJI, JEŚLI NIE BĘDZIEMY WDZIĘCZNI ZA SWOJE TALENTY, jeśli ich nie będziemy szukać, jeśli ich nie będziemy w pełni wykorzystywać.

A na koniec – NIE MA w pełni owocnej REALIZACJI, JEŚLI NIE OKAZUJEMY WDZIĘCZNOŚCI LUDZIOM, którzy są wokół nas i podają nam rękę, ofiarowując swą pomoc i dobre słowo.

A teraz ty usiądź na kamieniu

i odpowiedz sobie, bez zupełnego pośpiechu, na to jedno ważne pytanie:

PO JAKICH DROGACH CHCĘ KROCZYĆ?

Pobierz: [download id=”6598″]

drogi-infografika_basiawnukP.S. Widzicie te małe stópki? :) Rysowałam (za przeproszeniem) z gębą uśmiechniętą ;) Tyyyyle radości sprawia mi robienie dla was tych inspirujących tworów. Jeśli będą pomocne, uśmiech już mi nie zniknie z twarzy nawet podczas snu :D

Zapraszam do ściągnięcia tapety na pulpit, która będzie Wam wdzięcznie przypominać o powyższych drogach :) Tapeta wygląda tak, jak poniżej i jest dostępna tutaj (klik).

drogi-1280x800