Chris Botti – Italia (Inspiracje muzyczne)

Jeśli nie znacie kunsztu Chrisa Bottiego, to baaardzo zachęcam do nadrobienia zaległości. Wspominałam już o nim przy okazji wpisu o iskierce i myśleniu dużymi obrazami (o tu). Jest to amerykański trębacz smooth jazzowy, który bardzo szybko skradł moje muzyczne serce (abstrahując od tego, że przystojny z niego facet ;)). Kiedyś trąbka była dla mnie instrumentem niezbyt sympatycznym, kojarzyła mi się z jęczeniem, czymś niemiłym i świdrującym (w przeciwieństwie do saksofonu, który uwielbiam do dziś). Brzmienie tego instrumentu w rękach Chrisa jest natomiast ciepłe, otulające, pozytywnie nastrajające.

„Italia” to utwór z płyty o tym samym tytule, skomponowany przez Krzysia i Davida Fostera. Cały album jest niezwykle kojący, idealny na piątkowy relaks przy lampce wina czy weekendowe leniuchowanie. Trąbka jest tutaj w wyśmienitym towarzystwie głosu Andrea Bocelliego. Wstawiam tu link do całej składanki utworów z tej płyty. Rozkoszujcie się!

YouTube Preview Image

Psyt. I jeszcze jedno! Botti bardzo często przybywa do Polski na koncerty. Jeśli będziecie mieć okazję, żeby na takim się pojawić – radzę się nie wahać. Niezwykłe przeżycie! Towarzyszący mu muzycy robią fantastyczny klimat, a Sy Smith która często z nim śpiewa improwizuje i robi takie rzeczy z głosem, że z wrażenia opada szczęka.

Post navigation