21 grudnia 2012

Pieprz i sól.

fot. P. Masłowicz

fot. P. Masłowicz

Jesteś w sytuacji dla siebie niewygodnej. Ta sytuacja utrzymuje się przez jakiś czas, aż w końcu osiąga swoje apogeum. Następuje wybuch (twoich emocji w szczególności) i dochodzi do rozwiązania nie do końca dla Ciebie korzystnego. Powoli i stopniowo zaczynasz dochodzić do wniosku, że wszystko pieprzysz, że trudno, nie warto się przejmować, jednocześnie jednak czując w sercu i na języku intensywny smak soli, utrzymujący się jeszcze przez jakiś czas.

Pieprz i sól. To właśnie taki stan.

Pieprzyć jest łatwo, ale od twoich predyspozycji umysłu w sferze zwanej zapominaniem zależy jak długo jeszcze będziesz czuć smak soli.

Gdzie masz swoją szklankę Wody?

__________________________________________________________________________________________________

Zobacz też:

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…

Podaruj mi trochę!

Rozmówki

 • W.

  Przed Swietami, spodziewalem sie tu bardziej Cieplego wspisu…ale coz….

  Slonca w Sercu dla Calej Twojej Rodziny,
  Sympatycznych Swiat
  Spelnienia Najskrytszych…
  :)

  ….
  “Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli. ”
  ~Paulo Coelho~

 • Margolcia

  …”życie nie jest zepsute… życie ma tylko gorzko-słodki smak…”
  http://www.youtube.com/watch?v=mwzT3WfhnfU